R U Z G A R
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KADINLAR COK DEGERLiDiR

KADINLAR COK DEGERLiDiR Empty KADINLAR COK DEGERLiDiR

Mesaj  Admin Perş. Haz. 26, 2008 2:31 pm

Bir konusma sirasinda adamin biri kadının birine sormus:
Nasil bir erkek arıyorsun?'
Kadın bir sure sessiz kaldiktan sonra adamin gozlerinin icine bakarak sormus: 'Gercekten bilmek istiyor musun?'
Adam biraz isteksiz, 'Evet' demis.
Ve kadin baslamis anlatmaya...

'Bugün ve bu yasta bir kadın olarak, bir erkege onun benim icin, benim kendime yapabilecegimden fazla ne yapabilecegini soracak konumdayim.Kendi masraflarimi karsilayabiliyorum; bir erkegin yada bir baska kadinin yardimina gerek duymadan evimi idare ediyorum.
Boyle olunca, 'Sen masaya ne koyuyorsun?' sorusunu sorma konumundayım.
Adam kadina bakmis. Paradan soz ettigini dusunuyormus.
Kadin hemen bu dusunceyi duzeltmis: 'Sozunu ettigim, para degil. Ondan ote bir sey istiyorum. Hayatin her alaninda mukemmeliyeti arayan bir erkege ihtiyacim var.'
Adam arkasina yaslanip kollarini kavusturarak kadindan biraz daha aciklama istemis.
Kadin baslamis anlatmaya:'Kendini zihnen mükemmelleştirmeye calisan birini istiyorum,

cunku sohbet ve zihnen uyarilma arıyorum. Basit bir adama ihtiyacim yok.Ruhen mukemmellesmeye calisan birini arıyorum, çünkü dengesiz bir birlesmeye ihtiyacim yok. İnananlarla inanmayanların bir araya gelmesi felakete yol acar. Bir kadin olarak yasadiklarimi anlayacak kadar duyarli, ayagimi saglam basmami saglayacak kadar guclu bir erkek arıyorum. Saygi duyabileceğim birini ariyorum. Ona boyun eğmem icin onu saymam gerekir. Kendi isini yürütemeyen adama boyun eğemem. Boyun egme konusunda sorunum yok...

yeter ki buna deger biri olsun. Tanri kadini erkeğe eş ve yardimci olarak yaratmis. Kendine yardim edemeyen, kendine bakamayan, herşeyi ayağına isteyen adama ben yardim edemem.'
Kadin aklindan gecenleri boyle dokuverdikten sonra adama bakmis.Adam yuzunde saskin bir ifadeyle otura kalmis:
'Cok fazla istiyorsun.' demis.

'Degerim cok fazla.' diye yanitlamis kadin.....

Admin
Admin

https://ruzgar.forummotion.com